Vznik, umístění

Mateřská škola se zdravotnickou péčí s. r. o. je soukromým zařízením MUDr. Radima Dudka. Byla zřízena z potřeby rodičů alergických a oslabených dětí zařadit své dítě do výchovně vzdělávacího procesu se zdravotnickým zajištěním.

Školka je umístěna v typizované panelové budově z 80. let na sídlišti Stará Riviéra. Jedná se o dvě dvoupodlažní budovy, které spojuje jednopodlažní hospodářská budova. Bohatstvím školky jsou prostorné prosluněné třídy a rozlehlá zahrada přilehlá k budově, obklopená další zelení. Dostatečně velké prostory tříd umožňují vytvoření hracích koutů a míst pro odpočinek, nebo rušnější pohybové aktivity. Na třídy navazují herny, šatny a sociální zařízení.

Zápis do naší mateřské školy probíhá během celého školního roku do naplnění kapacity, dané pro následující školní rok. Děti je možno zapsat max. dva roky dopředu.Konkrétní informace získáte dotazem pomocí kontaktního formuláře nebo telefonicky na čísle 737286529(ředitelka mateřské školy-Pavla Tvrdoňová) v pracovní dny v době od 10.00-13.00hodin

Zdravotnická péče

Jedná se o jedinou mateřskou školku s nadstandardní zdravotní péčí lékaře a zdravotních sester přímo v mateřské školce.

Vlastní školní vzdělávací program

ŠVP  je zpracovaný v souladu s rámcovým programem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Zaměřujeme se na každé dítě individuálně, první výsledky jsou znát již během několika dnů, či týdnů.

Prostředí a vybavení

Naše školka je zařízena a zařizována tak, aby se v ní děti cítily příjemně a pohodlně. Každá třída má hernu se spoustou hraček a didaktických pomůcek.

Naše třídy

Ve třídách Včeličky a Berušky jsou děti ve smíšených skupinách ve věku od dvou a půl do pěti let. Třída  Motýlků je určena dětem, které plní povinnou předškolní docházku, dětem s odkladem školní docházky a dětem s mimořádným nadáním. Sourozenci mohou být spolu, na přání rodičů i kamarádi.

Náš tým

Všechny učitelky mají pedagogické vzdělání, ochota, vstřícnost a trpělivost jsou u nás samozřejmostí.

Stravování

Při celodenním pobytu ve školce se děti stravují 3x denně. Strava je pečlivě vybírána tak, aby v ní byly zastoupeny všechny složky. Jídelníček je zveřejňován v šatnách dětí a na webových stránkách.

Co děti potřebují do naší školky?

Papuče,  zdravotní  pevné sandálky  (ne crocsy, nazouváky)

Oblečení na převlečení v případě ,,nehody"( počůrání...) a oblečení na pobyt venku- starší oblečení, obuv,  které se může ušpinit

Pyžamko

Hrníček na pitný režim