Aktuality

 

Velmi jsme se těšili na vystoupení ilustrátora dětských knih pana Adolfa Dudka. Humornou formou dětem přiblížil adventní putování obdobím, kdy čekáme na vytoužené Vánoce.

Dnes za námi do školky přijelo divadlo Letadlo s pohádkou "Průzkumníci v lese". Děti prožily mnoho dobrodružství s lesními zvířátky, např. jelenem, rysem. Plnily různé úkoly, například sbíraly houby a hned spočítali kdo jich má v košíčku nejvíce. Vítěz dostal medaili. Zazpívali jsme si veselou písničku a budeme se těšit na další pohádkové...

Opět jsme přivítali v naší mateřské škole pana myslivce. Seznámil nás s mnoha zajímavými informacemi o zvěři žijící v lese a okolí lesa. Děti si prohlédly paroží. Plnily různé úkoly. Dětem se akce velmi líbila a budeme se těšit na další.

Muzikohrátky

01.11.2019

Opět jsme se stali na chvíli hudebníky. Bubínky a perkusní nástroje nám zpříjemnily dopoledne. Užili jsme si to a taky si do toho trošku i bouchli :-) Bylo to moc fajn, protože se řádilo i relaxovalo.

Zdravé zoubky

18.10.2019

Dentální hygiena v mateřské škole pro předškoláky a starší děti.

Křoupat zdravě, dá se hravě. Předškolní děti a "středňáci" navštívili divadelní představení v kině Vlast. Pohádka o zdravém životním stylu v podání herců Michaely Dolinové a Ladislava Ondřeje byla zábavná, plná písniček a poučení.

Beruška Dorotka, Světluška Mirek a Chroust Toník vytvořili do své brouččí školy projekt o úchvatných jevech a druzích, kterými je propletena rostlinná říše. Stromy opadavé a jehličnaté, kořeny, fotosyntéza a spoustu dalších úžasných věcí v animovaném příběhu.

Ač to venku nevypadá, tak datumově se nám zima blíží. Jak to poslední roky vypadá, tak nás sníh znenadání překvapí. Naše včeličky na to pamatují a nenechávají nic náhodě. Do lesa už odnesly velkou nadílku kaštanů, aby zvířátka nestrádala.

Tak nejen zábavu, ale i povinnosti máme. Některým se blíží nástup do školy a proto je potřeba se patřičně připravit. Barvíme, lepíme, stříháme, počítáme, stavíme, "čteme" :-) , muzicírujeme .... prostě se snažíme ..... a jsou vidět pokroky.