Aktuality

 

Muzikohrátky

01.11.2019

Opět jsme se stali na chvíli hudebníky. Bubínky a perkusní nástroje nám zpříjemnily dopoledne. Užili jsme si to a taky si do toho trošku i bouchli :-) Bylo to moc fajn, protože se řádilo i relaxovalo.

Zdravé zoubky

18.10.2019

Dentální hygiena v mateřské škole pro předškoláky a starší děti.

Křoupat zdravě, dá se hravě. Předškolní děti a "středňáci" navštívili divadelní představení v kině Vlast. Pohádka o zdravém životním stylu v podání herců Michaely Dolinové a Ladislava Ondřeje byla zábavná, plná písniček a poučení.

Beruška Dorotka, Světluška Mirek a Chroust Toník vytvořili do své brouččí školy projekt o úchvatných jevech a druzích, kterými je propletena rostlinná říše. Stromy opadavé a jehličnaté, kořeny, fotosyntéza a spoustu dalších úžasných věcí v animovaném příběhu.

Ač to venku nevypadá, tak datumově se nám zima blíží. Jak to poslední roky vypadá, tak nás sníh znenadání překvapí. Naše včeličky na to pamatují a nenechávají nic náhodě. Do lesa už odnesly velkou nadílku kaštanů, aby zvířátka nestrádala.

Tak nejen zábavu, ale i povinnosti máme. Některým se blíží nástup do školy a proto je potřeba se patřičně připravit. Barvíme, lepíme, stříháme, počítáme, stavíme, "čteme" :-) , muzicírujeme .... prostě se snažíme ..... a jsou vidět pokroky.

Krásné počasí poslední dny vybízí k pobytu venku. My jsme nelenili a vydali se do lesíka, pozorovali přírodu, hráli si s větvičkami i listím ... a moc se nám celé dopoledne vydařilo.

Vydali jsme se na výlet do ZOO Ostrava. Jsme zvídavé děti a tak nás zajímaly všechny novinky ze života ježků. Byl to úžasný výlet a moc nás to bavilo. Příště se budeme těšit na povídání a zajímavosti dalších zvířátek.

Dnešní divadélko bylo plné barev.... Aby ne, když to byla Duhová pohádka. Víte kolik barev má duha? Znáte duhovou vílu? My už ano. Nechyběly písničky, zapeklité úkoly a krásné kostýmy.