Aktuality

 

Prudce nastoupily změny počasí a je tady podzim. Nenechaly na sebe ani čekat virózy a rýmy. My se nedáme! Společně s paní kuchařkami jsme dnes odšťavňovali ovoce a zeleninu. Šťávy nám moc chutnají a proti bacilům je to silná zbraň. :-)

O den později jsme pokračovali opět v kultuře. Divadelní představení nás moc bavilo, někteří z nás si dokonce taky zahráli. Společně došlo i na nějaký ten pohyb, takže na nudu nezbyl čas a už byl konec. Pohádka se nám moc líbila.

s paní Lenkou Břenkovou se nám moc líbila. Po prázdninách jsme si všichni užili hru se zvuky. Jen škoda, že to tak rychle uteklo.

Pro výlet je vždy podstatné hezké počasí, parádní prostředí a dobrá nálada. To vše se splnilo. Jelikož se jedná o naše nejmenší, děti od dvou let, zvolili jsme výlet k řece. Děti byly nadšené, když bylo něco jinak než obvykle. U řeky si to všichni moc užili a za rok nás čeká zase další výlet. Už teď se moc těšíme :-) ...

Uběhlo to jako voda. Doby, kdy jste zápasili s oblečením, příborem, tkaničkami jsou dávno pryč. Je čas posunout se dál, roztáhnout křídla a opustit jistotu toho co tak dobře znáte. Čeká vás spousta nového. Zápasit budete pro změnu s písmenky, perem a čísly. Pro někoho to bude snadné a pro jiného oříšek. Nebojte se, všichni to nakonec zvládnete.

Dnes za námi přijelo divadlo ENTENTYKY s pohádkou " O Plaváčkovi". Děti z celé školky si pohádku pořádně užily, byly vtaženy do děje a moc se jim líbila. Závěrečný potlesk byl toho důkazem.

Neustálý déšť nás po několika dnech opustil, ale pro změnu si to chce vynahradit sluníčko. Naštěstí v okolí školky máme řeku, kde je spousta úžasných míst na hraní. Dnes nás paní učitelky vzaly na místo, kde jsme si mohli bezpečně hrát a zároveň se i ochladit. Pouštěli jsme lodičky, stavěli trpaslíky z kamínků a taky....... se čvachtali ve vodě :-)...

Kdo by se chtěl přidat ke hře, tak musí mít hodně odvahy nebo velmi dobré znalosti této hry. Oni se nezdají, ale jsou vážně moc dobří :-) Šachový kroužek v akci můžete vidět ve fotogalerii.