Denní režim ve stacionáři …

04.03.2019

Stacionář je speciální třída naší školky, která je denně v provozu od 7 - 16h. Dochází tady nemocné děti, aby nenakazily ostatní kamarády ve svých běžných třídách.

Začínáme měřením tělesné teploty. Ty děti, které trápí kašel a rýma mají inhalace a "míčkování" sestřičkou. Podle zdravotního stavu provádí lékař alergologické ambulance vizitu.

Než nastane čas oběda mají děti stejně jako doma klidový režim, volné hraní a dojde i na pohádky.

Po obědě se měří teplota a všichni ulehají do postýlek, jelikož spánek je pro tělo to nejlepší J

Svačinka a volná hra čeká na naše spáče po probuzení.

Stacionář to nejsou pouze děti s kašlem a rýmou. Školka přijímá i děti s jinými obtížemi a omezením. Například děti s diabetem dochází na měření krevního cukru a potřebnou dávku inzulínu, kterou aplikují opět zdravotní sestřičky.