Jsme zapojeni od roku 2017

14.02.2019

Naše MŠ je zapojena od roku 2017 v projektu ,, Skutečně zdravá škola''. Plníme program týkající se podpory zdravého stravování u dětí. Jsme na začátku cesty za splněním nejvyššího zlatého ocenění. Začali jsme tím, že dětem podáváme tekutiny bez cukru a sladíme občas pouze medem. Zavedli jsme ,, oslavy" bez sladkostí. Když mají děti narozeniny nebo svátek přinesou na oslavu ovoce, zdravé varianty dobrot. V únoru 2017 jsme pořídili díky sponzorským darům rodičů odšťavňovač zn. Kuvings, který nám umožnil dětem připravovat ovocné a zeleninové šťávy. Děti si šťávy také budou vyrábět samy ze surovin, které přinesou. Rodiče, kteří budou chtít přinést ovoce nebo zeleninu na šťávy během roku mohou kdykoliv po domluvě s paní učitelkami, které s dětmi šťávu připraví nebo předají paní kuchařce ke zpracování.

V březnu 2017 jsme byli pochváleni kontrolou Krajské hygieny za skladbu jídelníčků a za kreativitu v používání netradičních potravin např. různých druhů mouky (hrachové, pohankové, čočkové), bulguru, avokáda, cizrny, červené čočky aj.

Nechceme usnout na vavřínech :-)

Za velkého přispění našich paní kuchařek vymýšlíme nové ...