Mateřská škola se zdravotnickou péčí s. r. o. je soukromým zařízením MUDr. Radima Dudka. Byla zřízena z potřeby rodičů alergických a oslabených dětí zařadit své dítě do výchovně vzdělávacího procesu se zdravotnickým zajištěním.

Školka je umístěna v typizované panelové budově z 80. let na sídlišti Stará Riviéra. Jedná se o dvě dvoupodlažní budovy, které spojuje jednopodlažní hospodářská budova. Bohatstvím školky jsou prostorné prosluněné třídy a rozlehlá zahrada přilehlá k budově, obklopená další zelení. Dostatečně velké prostory tříd umožňují vytvoření hracích koutů a míst pro odpočinek, nebo rušnější pohybové aktivity. Na třídy navazují herny, šatny a sociální zařízení.

Zápis do naší mateřské školy probíhá během celého školního roku do naplnění kapacity, dané pro následující školní rok.

Jedná se o jedinou mateřskou školku s nadstandardní zdravotní péčí lékaře a zdravotních sester přímo v mateřské školce.

V naší mateřské škole mohou děti navštěvovat tři třídy - "Berušky" ( nejmladší děti ), "Včeličky" ( střední děti ) a "Motýlci" ( děti předškolního věku ). Od září 2018 jsou děti ve třídách řazeny homogenně. Co je to homogenní třída? Třídu navštěvují děti stejného věkového složení.

ŠVP je zpracovaný v souladu s rámcovým programem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Zaměřujeme se na každé dítě individuálně, první výsledky jsou znát již během několika dnů, či týdnů.

Naše školka je zařízena tak, aby se v ní děti cítily příjemně a pohodlně. Každá třída má hernu se spoustou hraček a didaktických pomůcek.

Všechny učitelky mají pedagogické vzdělání, ochota, vstřícnost a trpělivost jsou u nás samozřejmostí. Ve třídě "Berušky" máme od října 2018 chůvu k nejmenším dětem.

Kvalitní tým kuchařek je schopen zajistit potřeby i dětem s dietami ( diabetem, laktózovou intolerancí, celiakií ).